KONIEC WAKACJI! ROK SZKOLNY CZAS ZACZĄĆ!

KONIEC WAKACJI!  ROK SZKOLNY CZAS ZACZĄĆ!

Tymi słowami pani Dyrektor Beata Kęder zainaugurowała nowy rok szkolny 2015/2016.

Uroczysta ceremonia otwarcia odbyła się w dniu 1 września 2015r. Pani Dyrektor wygłosiła krótkie przemówienie, w którym powitała po wakacyjnej przerwie wszystkich nauczycieli i uczniów. Szczególnie ciepłe słowa skierowała do naszych nowych pierwszoklasistów, życząc im osiągnięcia sukcesu na swoją miarę i przyjemnego pobytu w nowej szkole. Zwróciła się także do uczniów klas trzecich, których czeka w tym roku pierwszy naprawdę ważny życiowy sprawdzian – egzamin gimnazjalny. Życząc im już dziś powodzenia, wyraziła nadzieję, że osiągną równie dobre, a może nawet lepsze wyniki z egzaminu i przedmiotów, jak ubiegłoroczni trzecioklasiści oraz, że przyczynią się w ten sposób do podniesienia rangi i poziomu naszego gimnazjum.

Przed zakończeniem uroczystości miał miejsce jeszcze jeden bardzo miły moment, a mianowicie  wręczenie decyzji o przyznaniu stypendiów gminnych naszym uczniom. Wielką dumą napawa nas fakt, że aż 22 uczniów naszego gimnazjum otrzymało stypendia za najwyższe wyniki w nauce. Jest to największa liczba stypendystów ze wszystkich szkół w naszej gminie.

Po inauguracji wszyscy rozeszli się do klas na spotkania ze swoimi wychowawcami, gdzie otrzymali plan lekcji i pierwsze wskazówki dotyczące zachowania w szkole.