Zakończenie Projektu Uniwersytetu Młodych Wynalazców

Zakończenie  Projektu Uniwersytetu Młodych Wynalazców

Uczniowie naszego gimnazjum Jakub Mazur, Jakub Niewiarowski, Radosław Peszkowski, Andrzej Szablewski, Mateusz Janus i Piotr Sikorski uczestniczyli w  programie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pn.  „Uniwersytet Młodych Wynalazców”. Stało się to możliwe dzięki współpracy naszej szkoły z Instytutem Matematyki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie i przystąpieniu do projektu realizowanego przez tę uczelnię pt. „Konfiguracje  prostych i stożkowych”. Liderem projektu jest dr hab. Tomasz Szemberg, prof. UP.

Gimnazjaliści spotykali się co dwa tygodnie na zajęciach teoretycznych z wyższej matematyki oraz co jakiś czas brali udział w warsztatach wyjazdowych na wyższe uczelnie. Uczniowie stworzyli  własne prace projektowe, które zgłoszone zostały na różne konkursy matematyczne.

Podsumowaniem projektu jest

wydanie książki Wydawnictwa OMEGA

”O geometrii skończonej bez końca czyli uczniowie odkrywają matematykę”

oraz uroczysty wykład 14.12.2015 o godz. 16.00