Lekcja wiedzy o społeczeństwie w Urzędzie Gminy Zabierzów

NIETYPOWA LEKCJA WIEDZY O SPOŁECZEŃSTWIE

Dnia 22 marca 2017 r. uczniowie klas drugich naszego gimnazjum wzięli udział w niecodziennej lekcji wiedzy o społeczeństwie, która odbyła się w Urzędzie Gminy Zabierzów. Dzięki uprzejmości pracowników urzędu młodzi obywatele i przyszli wyborcy zapoznali się z zasadami funkcjonowania głównych organów samorządu gminnego oraz z zakresem działań poszczególnych wydziałów.  Dla wielu z uczniów była to pierwsza wizyta w Urzędzie Gminy, stąd widoczne było duże zainteresowanie z ich strony. Z pewnością taka lekcja „na żywo” zapadnie im dłużej w pamięci, niż przeczytany z podręcznika tekst.

Dziękujemy wszystkim pracownikom urzędu, a w szczególności Pani Agnieszce Prusak za tę wyjątkową lekcję wychowania obywatelskiego.

Katarzyna Dela

Agnieszka Fila-Bielak