Polskie godłolibrus
Gimnazjum im. Jana Matejki w Zabierzowie

Pożegnanie klas trzecich

Pożegnanie klas trzecich

POŻEGNANIE GIMNAZJUM 

Dnia 22 czerwca 2017r. w przeddzień zakończenia roku szkolnego tradycyjnie pożegnaliśmy odchodzące od nas klasy trzecie.  Tym razem była to bardzo smutna uroczystość, ponieważ nie tylko trzecioklasiści żegnali się z naszym gimnazjum. W sposób symboliczny wszyscy pożegnaliśmy się ze szkołą, która tak wspaniale funkcjonowała przez wszystkie lata swojego istnienia. Pomimo kilkunastu lat twórczej, dobrej pracy nauczycieli i dyrekcji, mimo wymiernych osiągnięć, mimo rzesz zadowolonych uczniów i rodziców, nasze Gimnazjum im. J. Matejki, jak i pozostałe gimnazja w naszym kraju, przestaje istnieć. Smutna, deprecjonująca zmiana, której jesteśmy zmuszeni się poddać. 

Temu właśnie poświęcone było genialne, przejmujące przedstawienie autorstwa naszego utalentowanego kolegi Dominika Sieranta  i jego podopiecznych - uczniów z klasy IIIC. Było ono artystycznym pożegnaniem, a nawet więcej – symbolicznym „pogrzebem gimnazjum” i doprowadziło wiele osób do łez.

Pozostałą część programu stanowiły popisy wokalne i taneczne uczniów oraz występ przygotowany przez klasę IIC, w którym aktorzy wcielali się w rolę swoich starszych kolegów, wyolbrzymiając, a czasem parodiując ich najbardziej charakterystyczne cechy. Zadaniem dwóch rywalizujących ze sobą drużyn – wychowawcy vs przewodniczący klas trzecich, było odgadywanie, kim są osoby odgrywane przez aktorów. Nie było to trudne zadanie, tym bardziej, że wśród obecnych trzecioklasistów było wiele barwnych postaci i prawdziwych indywidualności, które na długo zapisały się w naszej pamięci. 

Na zakończenie wszyscy trzecioklasiści wyszli na środek sali i wspólnie zaśpiewali piosenkę z repertuaru Marka Grechuty pt. Dni, których nie znamy, bowiem dla nich zaczyna się nowy etap w życiu. Życzymy im wiele zadowolenia i sukcesów w nowych szkołach.

Galeria zdjęć: