Szkoła Dydaktyki Matematyki w Zabierzowie

Miło nam poinformować, że w dniu 15 września 2017r. w Szkole Podstawowej przy ulicy Kolejowej 15 w Zabierzowie (w dawnym budynku gimnazjum) odbędą się warsztaty dla nauczycieli matematyki z całej Polski, którzy wezmą udział w XXVIII Szkole Dydaktyki Matematyki.

Organizatorem tegorocznej konferencji jest Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie, z którym owocnie współpracowaliśmy realizując projekt Uniwersytet Młodych Wynalazców z uczniami gimnazjalnymi.

Podczas konferencji trwającej od 13 do 16 września rozważane będą między innymi następujące zagadnienia:

• Kształtowanie różnych aktywności matematycznych.
  • Zastosowanie technologii informacyjnej w nauczaniu- uczeniu się matematyki.
  • Pozaszkolne nauczanie-uczenie się matematyki.
  • Nowe formy i metody nauczania matematyki.
  • Kształcenie nauczycieli matematyki.
  • Nauczanie matematyki w innych krajach.
  • Matematyka a nauki przyrodnicze i społeczne.

W warsztatach mogą uczestniczyć zarówno nauczyciele (nie tylko matematyki), jak i uczniowie. Miło nam również zakomunikować, że prelegentami w tym dniu będą uczniowie naszej szkoły.

Anna Ochel