Obóz EUROWEEK 2017

Uczniowie klas gimnazjalnych (2A oraz 2B) rozpoczęli ten rok szkolny w wyjątkowy sposób. Podczas, gdy inni maszerowali dziarsko do szkoły, oni przebywali w Marianówce koło Bystrzycy Kłodzkiej, gdzie uczestniczyli w obozie szkoleniowym Euroweek. W czasie kilkudniowego pobytu młodzież brała udział w niezwykle interesujących zajęciach prowadzonych w języku angielskim przez wolontariuszy pochodzących z różnych części świata. Warsztaty odbywały się od rana do późnego wieczora. Wolontariusze zabrali uczniów w „wirtualną” podróż do swoich krajów. Uczniowie odwiedzili m.in. Wietnam, Meksyk i Etiopię. Był również czas na lokalne wycieczki - spacer szlakiem górskim do Sanktuarium Matki Bożej Śnieżnej oraz labiryntem korytarzy w Twierdzy Kłodzko. Pomimo ogromnego zmęczenia uczniowie wrócili do domów zachwyceni oraz bogatsi o nowe doświadczenia, wiedzę i przyjaźnie. Natomiast towarzyszące im opiekunki z wielką dumą i uznaniem wypowiadały się na temat zachowania, wysokiej kultury osobistej i bardzo dobrej znajomości języka angielskiego swoich podopiecznych.

Obóz Euroweek organizowany jest przez Fundację Euroweek oraz Europejskie Forum Młodzieży, we współpracy m.in. z Urzędem Marszałkowskim we Wrocławiu, Ministerstwem Edukacji Narodowej oraz Ministerstwem Spraw Zagranicznych.

Prezentacja zdjęć z obozu: