Święto Odzyskania Niepodległości w naszej szkole

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości odbyły się w piątek, 10 listopada. Uczniowie wzięli udział w akademii poświęconej historii odzyskania niepodległości oraz próbom odpowiedzi na pytanie, czym dla współczesnego Polaka jest wolność? W inscenizacji wystąpili uczniowie klas drugich i trzecich Gimnazjum. Akademia zakończyła się piosenką Marka Grechuty „Świecie nasz” w wykonaniu szkolnego chóru, prowadzonego przez panią Joannę Pruszczak. W tym dniu, przedstawiciele klasy 2a oraz uczniowie klasy 3e pod opieką pani Moniki Frączek zapalili znicze pod pomnikiem żołnierzy Armii Krajowej, walczących za wolną Polskę. Pieczę nad tym Miejscem Pamięci znajdującym się przy ulicy Rodziny Poganów, uczniowie naszego Gimnazjum sprawują już od 2008 roku.

Warto podkreślić podniosłą atmosferę w czasie uroczystości.

Katarzyna Dela,

Agnieszka Fila-Bielak,