Nasza wizytówka

Na skutek reformy edukacji Gimnazjum im. Jana Matejki zostało włączone do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zabierzowie. W roku szkolnym 2017/2018 pozostały już tylko dwa roczniki uczniów gimnazjum - klasy drugie i trzecie. Uczęszcza do nas młodzież z terenu Zabierzowa oraz innych miejscowości, takich jak: Bolechowice, Kobylany, Karniowice, Kochanów, Kleszczów, Więckowice i Zelków.  W chwili obecnej mamy 10 klas, w których uczy się ogółem 246 uczniów.

Atuty naszej szkoły to:

• jednozmianowy system nauki
  • nauka w klasach profilowanych, realizujących programy autorskie (m. in. klasa z poszerzonym programem nauczania języków obcych „Świat bez barier”, klasa z innowacją  „Matematyka interaktywnie”, klasa z innowacją „Film, teatr i pogranicza kultury”)
  • uczestnictwo w projektach naukowych - krajowych i międzynarodowych
  • dziennik elektroniczny
  • nowoczesny budynek z basenem i halą sportową
  • w pełni wyposażone sale lekcyjne i pracownie przedmiotowe
  • 2 pracownie komputerowe z dostępem do Internetu
  • biblioteka z bogatym księgozbiorem, czytelnią i centrum multimedialnym
  • Szkolny Ośrodek Kariery, w którym doradca zawodowy służy uczniom radą i pomocą w wyborze dalszej drogi kształcenia i zawodu
  • możliwość wykupienia dowożonych obiadów (catering)
  • opieka pedagogów szkolnych