Inauguracja

1 września 1999 roku miało miejsce historyczne wydarzenie - rozpoczęcie pierwszego roku szkolnego w Gimnazjum w Zabierzowie. Powstanie szkoły nowego typu było skutkiem reformy systemu edukacji, która miała miejsce właśnie w owym roku.

Na uroczystości inauguracyjnej obecni byli pierwsi uczniowie naszego gimnazjum w liczbie 133 osób, liczące 26 osób grono pedagogiczne, rodzice i zaproszeni goście: Wójt Gminy Zabierzów Pan Józef Krzyworzeka oraz Proboszcz Parafii w Zabierzowie Ksiądz Dziekan Stanisław Jonkisz. Ksiądz Dziekan pobłogosławił zebranych i poświęcił tablice gimnazjum dla oddziałów w Zabierzowie i Bolechowicach.

Miałam zaszczyt i ogromną satysfakcję, jako pierwszy dyrektor gimnazjum, ogłosić rok szkolny 1999/2000 za rozpoczęty i wraz z innymi przystąpić do pracy w nowym etapie polskiej oświaty.

Janina Wilkosz